Szanowni rodzice,

od 25 maja wznawiamy funkcjonowanie szkoły w zakresie zajęć opiekuńczo- wychowawczych dla klas I-III. Szkoła jest przygotowana na sprawowanie opieki w normalnych godzinach czasu pracy świetlicy– tak, aby umożliwić Wam powrót do pracy. To, że nie są realizowane typowe lekcje szkolne wynika z rozporządzenia, jednak deklarujemy pomoc nauczycieli sprawujących opiekę w realizacji zadań zlecanych uczniom do pracy zdalnej. Stołówka będzie funkcjonowała i obiady będą wydawane.

Jedynie w przypadku szkół korzystających z dowozu obiadów, tj. SP Kiczyce, SP Pierściec i SP Pogórze obiady będą dowożone dopiero, gdy będzie co najmniej 10 chętnych na posiłek.    – proszę, aby zwrócić na to uwagę w komunikacie.

Rodziców chcących skorzystać z możliwości tak realizowanych zajęć od poniedziałku 25 maja 2020 r. proszę, aby w terminie do czwartku 21 maja 2020 r. do godziny 10.00 odesłali zdjęcia wypełnionych i podpisanych deklaracji, których wzór znajduje się w załączniku. Wzory deklaracji będą też dostępne w sekretariacie.

Jeżeli planujecie, aby dziecko korzystało z zajęć w późniejszym terminie, deklarowanie pobytu dziecka na świetlicy należy zgłaszać w ten sam sposób z co najmniej 2-dniowym wyprzedzeniem (czas ten jest potrzebny na dostosowanie kolejnych miejsc do wymogów, a także zapewnienie sprawnego funkcjonowania stołówki).

Czytaj więcej: ZAJĘCIA OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZE DLA KLAS I-III OD 25 MAJA

startGdzie szukać informacji o zdalnej pracy z uczniami?

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do  skorzystania z dostępnych stron internetowych, rekomendowanych przez MEN, na których znajdują się materiały i wskazówki do pracy zdalnej z uczniami, m.in.: www.edpodreczniki.plwww.cke.gov.pl (i stron Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych), www.gov.pl/zdalnelekcje, a także informacji dostępnych na stronie ministerstwa edukacji www.men.gov.pl.

Linków do stron internetowych, które mogą być wykorzystywane przez nauczycieli i dyrektorów szkół do przygotowania materiałów do samodzielnej pracy uczniów w domu. https://www.gov.pl/web/edukacja/lekcje-z-internetu

Informację można także znaleźć w najnowszym numerze "Wieści Skoczowa"

89855687 2952340588163191 1264286544848486400 nWażny komunikat:

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego szkoła zamknięta do odwołania.
W ważnych sprawach uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny:
Telefon dyrektora: 532386782
Telefon szkoły: 722001416
Pozostajemy w kontakcie.

b9def02b6d20f4f0adb6e889f99af491 LSzanowni Rodzice,
W związku z sytuacją sanitarno – epidemiologiczną w całej Polsce przekazuję następujące informacje:
W dniach 12.03.2020 i 13.03.2020 r. w szkole będą odbywać się tylko zajęcia opiekuńczo – wychowawcze.
Zaleca się, aby korzystały z nich dzieci, które bezwzględnie nie mają opieki w domu.
Od poniedziałku 16.03.2020 r. do środy 25.03 2020 r. zajęcia w szkole zostają zawieszone.
Dzieci nie przychodzą do szkół.
Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy.
Informuję również, że wszystkim rodzicom, zgodnie z prawem przysługuje opieka nad dzieckiem, a dodatkowo zasiłek opiekuńczy dla rodziców, których dzieci nie ukończyły 8 lat.
Na stronie Zakładu Opieki Społecznej znajda Państwo stosowne dokumenty ( oświadczenie, które należy przedłożyć pracodawcy)
Nauczyciele mogą przekazywać dzieciom materiały dydaktyczne w formie elektronicznej.
Uprzejmie proszę o zachowanie środków bezpieczeństwa, rozmowę z dziećmi i dopilnowanie, aby uczniowie zachowali ostrożność (unikanie miejsc takich jak galerie, kina, miejsca dużych skupisk ludzkich).
Najlepiej, aby pozostali w domach.
Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego.
Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/korona wirus
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu.
Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.
Maja Krawczyk - Dyrektor Szkoły

Bez tytułuSzanowni Państwo, bardzo prosimy o zapozananie się z Rekomendacjami Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się przypadkami zachorowań na koronawirusa oraz z filmem instruktażowym nt. prawidłowego mycia rąk zamieszczonym przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej

Jak myć ręce? Instrukcja mycia rąk - Główny Inspektorat Sanitarny