64371675 379477746007087 788325484650823680 n14 czerwca 2019 r. uczeń naszej szkoły Wiktor Gała odebrał w Kaliszu nagrodę za zdobycie 1 miejsca w XVII edycji Kaliskiego Konkursu Informatycznego. Jest to konkurs o zasięgu ogólnopolskim. Celem tego konkursu było napisanie aplikacji przeznaczonej na komputery pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Windows lub Linux albo na urządzenia mobilne pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Android lub Windows Phone. Serdecznie gratulujemy Wiktorowi i życzymy dalszych sukcesów!!!

Czytaj więcej: Sukcesy w XVII edycji Kaliskiego Konkursu Informatycznego

mieszkam w Beskidach1Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, uczestniczyli w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Mieszkam w Beskidach", organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej. Tegorocznymi laureatami zostali: Karina Olszowska z kl. III SP (III miejsce w kategorii rysunek), Dawid Duda z kl. IVB (III miejsce - makieta), Estera Gawlas z kl. VB (III miejsce - makieta), Anna Chudyk z kl. VIA (III miejsce - rysunek) i Antoni Krzak z kl. VII (III miejsce - malarstwo). Nagrody odebrali 8 maja na uroczystym podsumowaniu konkursu w Domu Narodowym w Cieszynie.
W konkursie wyróżniono też prace Klaudiusza Dudy z kl. IVB, Natalii Przytockiej z kl. VB, Martyny Tengler z kl. VB oraz Patrycji Czechyry z kl. VIB.
Laureatom i wyróżnionym gratulujemy!

z5Uczennica klasy 3 gimnazjum - Zuzanna Franek odebrała dziś nagrodę za zdobycie drugiego miejsca w V Regionalnym Konkursie Bibliotecznym "Zareklamuj książkę". Na konkurs wpłynęło 70 prac, a jego poziom był wysoki, co widać na załączonych zdjęciach. Gratulujemy !

Czytaj więcej: Sukces naszej uczennicy w V Regionalnym Konkursie Bibliotecznym "Zareklamuj książkę"

55557205 408193543297657 8210122679735287808 nUczniowie ochabskiej szkoły tj. WIKTORIA KUCZERA z kl. VIII b oraz MACIEJ JAWOR z kl. VIII a wzięli udział w ogólnopolskim konkursie na reklamę: Inteligencja matką humoru. Spośród prac z całej Polski ich reklama została zakwalifikowana do wielkiego finału.28 marca na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyły się finały konkursów przeprowadzonych w ramach Miesiąca Języka Ojczystego. Uczestnicy prezentowali swoje reklamy oraz przemowę gwarą. Podczas tej gali uczniowie naszej szkoły przedstawili reklamę. Jury zdecydowało, iż uczniowie z Ochab zajęli I miejsce. Podziękowania dla pani Krystyny Stafiej za możliwość nagrania filmu w sklepie w Ochabach oraz ucz. kl. VIII b Wiktora Gały za nagranie i montaż reklamy. Opiekunem była p. Angelika Zając.

Czytaj więcej: Wielki sukces naszych Artystów

zdjecieDnia 6 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie już po raz ósmy odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego ‘Skills Builder’. Wzięło w nim udział 28 uczniów z sześciu szkół gminy Skoczów. Zmagali się oni z testami gramatycznymi dostosowanymi do wieku i poziomu wiedzy uczestników. Nasi uczniowie Zuzanna Puchalik, Maciej Gała i Lena Kuryłów wywalczyli trzecie miejsce każdy w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej: Gminny Konkurs Języka Angielskiego ‘Skills Builder’

10911 marca 2019r. w COK ,,Dom Narodowy” odbyła się kolejna edycja konkursu ,,Trzy odsłony kultury” organizowanego przez Zespół Szkół im. W. Szybińskiego we współpracy z  COK ,,Dom Narodowy” w Cieszynie. W przesłuchaniach wzięło udział 12 recytatorów, 49 wokalistów (9 wystąpień solo, 2 zespoły) i 4 grupy teatralne, czyli w sumie ponad 90 młodych ludzi z czternastu szkół naszego powiatu. Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces recytatorski - wyróżnienie oraz nagroda publiczności dla Jakuba Płodczyka oraz III miejsce dla grupy "Trio stela" w składzie: Maciej Jawor, Wiktoria Kuczera oraz Jakub Płodczyk. Do konkursu uczniów przygotowała p. Angelika Zając.

Czytaj więcej: Sukces recytatorski w konkursie "Trzy odsłony kultury"

z2W środę 16 stycznia uczniowie klas V Artur Bukowczan, Maciej Gała oraz Kacper Płodczyk zajęli II miejsce w VI Gminnym Konkursie z Języka Angielskiego dla uczniów z klas IV do VI z gminy Skoczów w konkursie drużynowym. Serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej: Sukcesy naszych uczniów w VI Gminnym Konkursie z Języka Angielskiego

zdj19 października uczniowie naszej szkoły brali udział w gminnym konkursie ortograficznym "Diamentowa ósemka". 13 października podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Nauczyciela w Szkole Podstawowej nr 8 w Skoczowie nasze uczennice odebrały nagrody - Ida Bulik za zajęcie II miejsca, a Julia Kóska za zdobycie I miejsca. Serdecznie gratulujemy!!! Do konkursu przygotowała uczennice p. Angelika Zając.

Czytaj więcej: Diamentowe dziewczyny

100 479019 kwietnia w siedzibie NSZZ "Solidarność" Podbeskidzie w Bielsku-Białej odbyło się podsumowanie okręgowego etapu konkursu plastycznego "Orzeł Biały - nasza duma". Podsumowanie połączone było z wręczeniem nagród dla autorów najlepszych prac. W spotkaniu uczestniczyły uczennice naszej szkoły: Zuzanna Franek, Patrycja Kisiała, Monika Sawczuk i Sandra Sutor.

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny "Orzeł Biały - nasza duma"