^Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zespół Allegro

Program Erasmus+

Dla uczniów

Zielona Pracownia

z6414 stycznia 2019 r. uczniowie z naszej szkoły wybrali się do Katowic, aby uczestniczyć w wydarzeniach związanych z 3. Śląskim Festiwalem Nauki, który odbywał się w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym. Tegoroczny Śląski Festiwal Nauki to ponad sto pięćdziesiąt stanowisk pokazowych, dziesiątki wykładów, warsztatów i spotkań z interesującymi ludźmi ze świata nauki (i nie tylko), odbywających się w obszarach wiedzy w sali wielofunkcyjnej, na scenie głównej, w salach audytoryjnych i wykładowych.

Czytaj więcej: Wyjazd na Śląski Festiwal Nauki do Katowic

zdj121 grudnia 2018 r., czyli tuż przed przerwą świąteczną mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w apelu świątecznym. Podczas tego wyjątkowego spotkania klasy 4a i 4b wystawiły piękne Jasełka, przygotowane pod opieką p. Joanny Koneckiej, p. Moniki Janik i p. Marii Zgolak, następnie mieliśmy okazję posłuchać kolęd zaśpiewanych przez zespoły Allegro Junior i Allegro. Po występach przyszedł czas na wspólne kolędowanie. Później każda klasa udała się na zajęcia przygotowane przez swoich wychowawców.

Film - Jasełka 2018:
https://youtu.be/KpGDdG6LTjk

Czytaj więcej: Apel Bożonarodzeniowy

z18Ostatni dzień listopada 2018 roku na zawsze zapisze się w dziejach historii Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki w Ochabach Małych. W tym właśnie dniu oficjalnie przyjęto sztandar szkoły oraz uczczono 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Po części oficjalnej rozpoczęła się uroczystość uświetniająca 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Przedstawienie upamiętniało najważniejsze wydarzenia w historii Polski od roku 1918 do 2018. Autorką scenariusza, wyboru utworów literackich i pieśni oraz reżyserem przedstawienia była pani Magdalena Długokęcka – nauczycielka historii oraz wicedyrektor Szkoły w Ochabach.

Czytaj więcej: Uroczystość Nadania Sztandaru Szkole

47390627 545105299295392 5477339477254864896 n5 grudnia reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w kolejnym Forum Uczniów Gminy Skoczów. Dyskutowano o tym, co to znaczy być zdolnym uczniem, co pomaga i co przeszkadza w nauce, jak się uczyć efektywnie. Na zakończenie spotkania jego uczestnicy otrzymali prezenty z okazji dnia św. Mikołaja. W debacie z udziałem pana burmistrza Mirosława Sitko uczestniczyli : Julia Kóska, Jagna Giernacka, Anna Paszek, Karol Dega, Jakub Płodczyk i Jakub Kóska.

Czytaj więcej: Forum uczniów Gminy Skoczów

zdj4Z dumą i radością włączyliśmy się w akcję "Rekord dla Niepodległej" i o godz. 11:11 odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu narodowego. Następnie uczniowie uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości przygotowanym przez klasę 6a i 6b pod opieką p. Pauliny Pietrzyckiej i p. Krzysztofa Kuboszka. Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych. Rys historyczny przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku.

Czytaj więcej: "Rekord dla Niepodległej" 9.11.2018 r.

z1Czy można zamknąć treść książki w pudełku? Okazuje się, że tak! Przekonali się o tym niedawno uczniowie klasy VB, którzy uczestniczyli wprojekcie edukacyjnym pt. LEKTURA W PUDEŁKU. 
Projekt ten był podsumowaniem cyklu lekcji poświęconych lekturze pt. „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”.
Zadaniem każdego ucznia było przygotowanie pudełka i zgromadzenie wnim przedmiotów, które kojarzą mu się z treścią lektury, a także zredagowanie listu do ulubionego bohatera książki.

Czytaj więcej: Lektura w pudełku

autumn 2905405 1920Zbiórka kasztanów i żołędzi w liczbach, czyli odrobina statystyki.

  • W zbiórce wzięło udział 107 uczniów naszej szkoły.
  • Udało się zebrać łącznie 1903,5 kg kasztanów i żołędzi.
  • Najwięcej, bo 340,1 kg zebrała klasa 5 b.
  • Najwięcej w klasyfikacji indwidualnej zebrali:
    Sandra Pieczka 115,9 kg
    Filip Stawiarski 113,3 kg
    Paweł Kisiała 98,7 kg

Czytaj więcej: Kasztanobranie - rekordziści zbiórki

Zbiórka dla Marysi!
Program "Erasmus+"
Zbiórka nakrętek!