^Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zespół Allegro

Program Erasmus+

Zielona Pracownia

Program "Laboratoria Przyszłości"

zdj1Niech będzie na wieki pochwalony

Pan Jezus w Betlejem narodzony!

Tym pozdrowieniem kolędnicy misyjni witali rodziny mieszkające w Ochabach i Wiślicy, które odwiedzili w dniach 28 i 29 grudnia. Uroczystego posłania dokonał Ks. Proboszcz Dariusz Paneth podczas Eucharystii w Święto Młodzianków tj. 28 grudnia 2017 roku. Tym razem kolędowało 5 grup, każda pod troskliwą opieką nauczycieli.

Mali misjonarze już w Adwencie przygotowywali się do radosnej chwili dzielenia się Dobrą Nowiną: uczyli się na pamięć roli, a także z pomocą rodziców przygotowali stroje i rekwizyty. Główne przesłanie scenki to nadzieja płynąca od Bożej Dzieciny pragnącej zaprowadzić pokój tam, gdzie słychać dramatyczne wołanie o pomoc dzieci cierpiących z powodu wojny. Także pamiątka wspólnego kolędowania przedstawiająca dłonie, które mogą być złączone na znak pokoju albo otwarte do pomocy, bądź złożone do modlitwy, podpowiada nam w jaki sposób możemy przyczynić się do zaistnienia pokoju w świecie. Zebrane ofiary w wysokości 3826 zł przekazaliśmy za pośrednictwem Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci dzieciom w Syrii i w Libanie. Dziękujemy rodzinom za życzliwe przyjęcie kolędników i złożone ofiary. Dzięki WAM uczniowie uczestniczący w tej akcji wsparli swoich rówieśników nie tylko modlitwą i wyrzeczeniami, ale również materialnie. Kochani KOLĘDNICY dobrze, że jesteście.

Laboratoria Przyszłości
Program "Erasmus+"
Zielona Pracownia